Cont demo pentru incercare BOCP
BOCPBOCP.eu » Actualizari » emitere comanda centralizata pe baza mai multor comenzi manuale emise pentru acelasi client


Cont demo pentru incercare BOCP

Ai întrebări?

Sună la 0365-424.438 între orele 09-17, luni-vineri, pentru asistentă.

Statistici BOCP:

Fenomenal, raspunde la toate nevoile noastre si este adaptabil

"Posibilitatea ca partenerii sa vada stocul in timp real si sa plaseze comenzile online a redus considerabil timpul care se aloca convorbirilor telefonice pentru verificare si rezervare. Si alte multe avantaje care le aduce prin setarile produselor, Factura se emite doar electronic si se trimite partenerului nefiind necesara o trimitere fizic catre clienti."

~Ceramica Stil SRL~

Vezi alte testimoniale

Emitere comandă centralizată pe baza mai multor comenzi manuale emise pentru același client

2023-10-27

O nouă opțiune a fost implementată pentru a permite clienților cu mai multe comenzi să le combine într-o singură comandă centralizată:

Cum se emite o comandă cumulată:

  1. Se emit comenzile/ofertele individuale.
  2. Pe lista de comenzi produse, se bifează comenzile dorite pentru unire.
  3. Dacă s-au selectat comenzi de la mai mulți clienți, se va emite câte o comandă centralizată pentru fiecare client în parte cu ofertele lui.
  4. Pe oferta centralizată apare o coloană suplimentară care conține comanda de pe care vine articolul.
  5. În cazul în care comanda inițială este pentru o fișă service, apare pe fișa service și comanda centralizată.
  6. Comanda centralizată se poate apoi onora cu sistemul standard de vânzare: vânzări parțiale sau complete cu factură avans, factură finală, etc.

Beneficii:

Noua opțiune pentru emiterea unei comenzi cumulate oferă următoarele beneficii:

  • Reduce timpul și efortul necesar pentru a unifica mai multe comenzi.
  • Oferă o vedere centralizată a tuturor articolelor comandate de un client.
  • Facilitează urmărirea istoricului comenzilor.

Metoda de utilizare este prezentată la acest link https://kb.bocp.eu/view/0/798-emitere-oferta-cumulata-pe-baza-mai-multor-oferte-de-pret.html