
Ai întrebări?
Sună la 0365-424.438 între orele 09-17, luni-vineri, pentru asistentă.
Statistici BOCP:
- Două lansări de webshop într-o săptămânăFri, 25 Nov 2022
- Magazin virtual jucarii din lemn, decor si mobila pentru copiiMon, 10 Oct 2022
- Site de prezentare cu servicii medicaleThu, 29 Sep 2022
- Magazin virtual cu produse destinate recuperării medicale și medicinei sportiveThu, 29 Sep 2022
- Magazin virtual cu accesorii pentru mașiniTue, 26 Jul 2022
- IMPORTANT! Majorare prețuri pachete de găzduire!Tue, 08 Feb 2022
Vezi toate
Apreciez foarte mult sprijinul pe care mi-l oferiți
"Apreciez foarte mult sprijinul pe care mi-l oferiți constant și seriozitatea de care dați dovadă la fiecare solicitare pe care o am vizavi de programul de facturare. Am să vă recomand ori de câte ori am ocazia și vă doresc mult succes în continuare cu ceea ce faceți!"Mulțumesc încă o dată!
~Cătălina~
Vezi alte testimoniale
Exportare poze in feed produse
2014-09-10API-ul BOCP pune la dispozitia clientilor optiuni de a conecta gestiunea si lista de produse la alte sisteme ERP sau site-uri.
API-ul pune la dispozitia programatorului urmatoarele facilitati:
- preluare lista produse
- adaugare produse in nomenclator
- inregistrare vanzari
- inregistrare comenzi
- creare/listare facturi proforme sau fiscale din alte sisteme
Prin Contul de Partener se poate configura un feed de produse automatizat si personalizat pentru fiecare partener (cu limitare acces la anumite produse). Acest feed poate fi utilizat pentru a prelua lista de produse pentru un alt magazin virtual sau alt sistem
Recent am actualizat exportul de produse, astfel acesta acum include si pozele incarcate pentru fiecare produs.
Mentionam si facilitatea noua de a ascunde anumite poze:
Pozele ascunse nu apar in API sau in feed-ul de produse.
Aceste poze nu apar nici in magazinele virtuale noi (realizate in ultimele luni)
Clientii care au un magazin virtual mai vechi ne pot contacta pentru a implementa ascunderea pozelor de pe site.
In feed-ul de export a produselor apare link-urile catre imaginile produselor cat si spre imaginile micsorate (thumb). Aditional apare si data ultimei modificari a pozelor pentru a implementa si un sistem de urmarire modificari si a descarca doar pozele modificate.
Daca pozele au titlu, text alternativ, descriere, si aceste date sunt exportate in feed si in API